TDGD Dernek Yönetim Kurulu, 24.07.2023 tarihinde saat 18:00’de başkan Yavuz Can Yazıcı’nın mazeret belirterek toplantıya katılmadığından başkan vekili Asım Saldamlı başkanlığında toplanarak aşağıdaki kararı almıştır:
 
TDGD Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Can Yazıcı’nın, 22 Temmuz 2023 tarihinde istifa etmesi üzerine boşalan dernek başkanlığı görevine Asım Saldamlı, katılan üyelerin oy birliğiyle TDGD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir. Diğer görevler şu şekilde belirlenmiştir: İpek Itır Can, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı; Dilek Girgin, Genel Sekreter; Nurhayat İflazoğlu, Sayman; Yavuz Can Yazıcı, Üye.
 
Prof. Dr. Asım Saldamlı yaptığı açıklamada, “Bu görevlendirmeyi TDGD’nin çalışmalarında bir bayrak devri olarak görüyorum. Önemli olan başkanlık değil dernek üyelerinin bir ekip olarak çalışabilmesidir. TDGD, turistik ürün potansiyeline sahip destinasyonlardaki fiziki, kültürel ve sosyal değerlerin korunarak turizm amaçlı kullanılmasına duyarlı uzman kişilerce kurulmuş, bu bilincin toplumda yayılması ve karşılık bulması için faaliyetlerde bulunan bir sivil toplum örgütüdür. Eşsiz yerel mirasımızı küresel rekabet avantajına dönüştürmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.