Turizm ve Destinasyon Geliştirme Derneği-TDGD’nin üyeleri, Öğretim Görevlisi Mehmet Aydınkal tarafından 25-26-27 Mart 2022 tarihleri arasında İstanbul Yelken Kulübü’nde verilen “Proje Odaklı Düşünme Sistematiği” başlıklı kurumsal kapasite geliştirme eğitimine katıldı. Eğitimde TDGD Başkanı Yavuz Can Yazıcı, TDGD Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Asım Saldamlı, TDGD Genel Sekreteri Dilek Girgin, TGDG üyeleri Ali Rıza Cankorur, Ayşegül Zeka, Berfin Seydan, Ertan Atay, Fatih Akaslan, Kasım Ertürk, Sinan Akbaytürk ve Sümeyye Güzelalp hazır bulundu.

Eğitimin ilk gününde Öğr. Göv. Mehmet Aydınkal, proje sistematiği, projenin ne olup olmadığı, küresel yönetişim ekseninde sivil toplum örgütlerinin misyonu, bilgiden bilgi üretebilme becerisi hakkında interaktif bir sohbet gerçekleştirdi.

Öğr. Gör. Mehmet Aydınkal, eğitimin ikinci gününde projelerin genel mantığıyla ilgili detaylı bilgi paylaşımında bulundu. Proje hazırlanırken “ne yapmak, niçin yapmak, nasıl yapmak, kimlerle yapmak, ne kadar finansla yapmak istiyorsun?” gibi sorularının cevabının ne kadar önemli olduğundan söz etti; proje çağrı rehberinin nasıl okunması gerektiğini anlattı.

Eğitimin üçüncü gününde ise TDGD üyeleri, Öğr. Göv. Mehmet Aydınkal’ın rehberliğinde gerçekleşen proje yazımı atölyesinde örnek bir projenin gelişimine tanıklık etti.